Sallai egyenlített, a Freiburg 0–2-ről ikszelt Wolfsburgban

Vágólapra másolva!
2020.06.13. 15:24
null
Jogosan ünnepel Sallai Roland (balra), szép és fontos gólt szerzett (Fotó: AFP)
Hiába tett szert gyorsan kétgólos előnyre a Freiburg ellen a Wolfsburg, a vendégek az első félidő végén és a második félidő legelején szerzett két találattal kiegyenlítettek, amivel elvitték az egyik pontot a Volkswagen Arénából. A Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland szerezte az egyenlítő gólt.

Küzdelmes mérkőzésre számíthattunk a Wolfsburg–Freiburg mérkőzés előtt, hiszen előbbi csapat a hatodik, utóbbi a nyolcadik helyről várta a találkozót. A vendégek magyar játékosa, Sallai Roland a kezdőcsapatban kapott helyet.

A mérkőzés elején egyértelmű fölényben volt és támadott a Freiburg, de aztán jött egy időszak, amelyet aligha tudnak majd megmagyarázni a vendégek. Először a 14. percben hagyott ki a védelmük: Renato Steffen visszagurítása után Wout Weghorst lőtt a bal alsó sarokba – 1–0.

Gyakorlatilag egy helyzetből egy gólt rúgott a hazai csapat, ám kisvártatva jött az újabb sokk a vendégek számára: a 22. percben Kevin Mbabu jobbról középre adott, Weghorst fejelt, Alexander Schwolow kapus nagyot védett, ám a lepattanó labdát Daniel Ginczek közelről a kapuba vágta. Igen ám, de Nicolas Höfler Weghorst fejesének pillanatában fejbe rúgta a támadót, így videós visszanézés után a játékvezető visszavonta a gólt, és tizenegyest ítélt – Weghorst immár bekötött fejjel magabiztosan a kapu jobb oldalába gurította a labdát, 2–0.

És nem sokkal később Ginczek fejese után jött a harmadik gól is – a Freiburg szerencséjére az éles szemű játékvezetők kiszúrták, hogy a fejes után a csatár kezéről pattant a kapuba a labda, így ezt a gólt is elvették a némettől.

Ezután azonban lassan magához tért a Freiburg – részben az aktívan futballozó, sokat „faragott” Sallainak köszönhetően. A magyar szélső egy hatalmas helyzetig is eljutott a 33. percben, ám 7-8 méteres fejesét Koen Casteels bravúrral hárította.

A freiburgi gól azonban nem maradt el: tíz perccel a gólhelyzete után Sallai kifejelte a labdát a szélen meginduló Vincenzo Grifónak, aki beadott, s a rövid oldalon érkező Lucas Höler a kapuba fejelt – 2–1.

És szinte még el sem kezdődött a második félidő, már jött is az egyenlítés, ráadásul Sallai révén: védelmi hiba után Höler került nagy helyzetbe, majd a Casteels védése nyomán felpattanó labdát a magyar játékos magas ívben, kb. 13 méterről megfejelte, és a labda be is hullott a wolfsburgi kapuba – 2–2!

Sallai Roland 63 percnyi játéklehetőséget kapott. Aktívan, jól futballozott, a gólján kívül az első freiburgi találatban is szerepet játszott, valamint két nagy lehetősége is volt még – mindkétszer Casteels hárított nagyot.

A hátralévő játékidőben a Wolfsburg is próbálkozott, de a Freiburg még a házigazdánál is több lehetőséget dolgozott ki – mindhiába, újabb gól nem született, így maradt a pontosztozkodás. A Freiburg ezzel egy ponttal közelebb zárkózott a pénteken az RB Leipzig ellen vereséget szenvedő Hoffenheimhez.

SALLAI GÓLJA

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Weghorst 14., 27. – a másodikat 11-esből, ill. Höler 43., Sallai 46.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!